+90 216 449 01 01 (PBX)

U.N Ro-Ro 1.5 – 2 milyar dolara yabancılara satıldı iddiası

U.N Ro-Ro’nun bugünlerde bir karar vermesi beklenirken, bomba bir iddia sektör sahasında dolaşıyor.

Bu iddiaya göre, ABD’li fon şirketi KKR’ye ait U.N Ro-Ro’nun yabancı yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyuma  1.5 – 2 milyar dolar arasında bir rakama satıldı.
Ancak, satış işlemleri henüz netleşmediği için kamuoyuna açıklanmadığı da iddia edildi.
Hatırlanacağı üzere, 20 Haziran 2014’te bazı sektör oyuncuları ve Ekol Lojistik ortak girişimi, UN Ro-Ro’yu satın almaya talip olmuştu. Ortak girişimin talebi hâlâ sürerken, oysa ki, U.N Ro-Ro çoktan satılmış…

Diğer yandan, ortak girişimin sektörün tüm oyuncuları tarafından desteklenmediği, özellikle ICL, Sağlık ve Mars Lojistik gibi bazı operatörlerin U.N Ro-Ro’nun ortak girişime satılmasına karşı olduğu kaydediliyor. Söz konusu operatörlerin “ayrıcalıklı ve öncelikli” konumlarını yitirmek istemedikleri için satışa karşı oldukları edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

Ancak, bu bilgilerin doğru olmadığı, sadece ortak girişimin U.N Ro-Ro’yu alabilecek ve yönetebilecek güçte olmadığı yönünde düşünenlerin olduğu belirtildi.
Diğer yandan, UN Ro-Ro’ya “Osmanlı tokadı” atma hevesinde olanların heveslerinin kursağında kaldığı, sektörün bu tipler tarafından kötü yönetildiği de sektör oyuncularınca sıkça dile getiriliyor.
LH Özel